Autor: AdminTM
Tagi: termografia
Jak zbadać i ocenić reakcje organizmu na wprowadzane do układu limfatycznego toksyny?
Badanie termograficzne umożliwia obserwację zmian fizjologicznych oraz metabolicznych pacjenta. Czy pozwoli na rejestrację zmian organizmu zachodzących przy aplikacji związków chemicznych? W celu odpowiedzi na powyższe pytanie, przeprowadziliśmy badanie termograficzne pacjenta poddawanego zabiegowi tzw. Kambo, czyli aplikacji toksyn pochodzących z jadu żaby Phyllomedusa Bicolor.
Jak wygląda aplikacja toksyny?
Na wcześniej przygotowane obszar skóry pacjenta ostrożnie nanosi się patyczkiem zebraną wcześniej z żaby toksynę. W ciągu kilku sekund po aplikacji pojawia się uczucie przyspieszonego tętna, mdłości i zawrotów głowy. Następuje natychmiastowa reakcja obronna organizmu, która zmusza cały system odpornościowy do wyrzucenia wszelkich trucizn przez biegunkę, pot i wymioty.
Czy za pomocą badania termograficznego można zobrazować zmiany zachodzące w organizmie ?
Zdecydowanie tak ! Przedstawione poniżej termogramy obrazują zmiany ilościowe i jakościowe temperatury powierzchni skóry. Dla ułatwienia interpretacji wyników wyznaczono izotermę koloru czerwonego. W początkowej fazie pacjent został poddany adaptacji termicznej polegającej na przebywaniu w pomieszczeniu, o kontrolowanych parametrach otoczenia, przez 15 minut.Po upływie tego czasu, a przed podaniem toksyny wykonano badanie termowizyjne górnej połowy ciała. Następnie rejestrowano reakcje organizmu zaraz po podaniu jadu , poprzez fazę kulminacji objawów i aż do czasu wywołania torsji.
Termogram nr.1 Pacjent przed podaniem toksyny.
Termogram nr.2 Pacjent w kulminacyjnej fazie objawów.
Termogram nr.3 Pacjent bezpośrednio przed torsjami.
Dodatkowe informacje dotyczące badań nad nowymi źródłami antybiotyków znajdziesz tutaj.